Pytanie:

Ciąża a praca fizyczna

Od ok.2tyg.pobolewa mnie podbrzusze i piersi.Zrobiłam sobie test, na dwóch różnych wynik pozytywny 2 kreski. Dziś byłam na krwi beta hcg wynik 181,po odebraniu wyników poszłam do lekarza on mi powiedział ze jednoznacznie nie może stwierdzić czy to ciąża po badaniu usg. co ja mam robić???Długo sie staram o dzidzie,lecz boje się ze ją stracę bo pracuje tylko w trybie nocnym-fizycznie.czekam na odpowiedz.

Dwa pozytywne testy ciążowe, a także podniesiony poziom hormonu beta HCG mogą wskazywać na to, że rzeczywiście jesteś w ciąży. Lekarz nie może jednoznacznie stwierdzić, czy to ciąża po badaniu USG dlatego, że pęcherzyk płodowy może być na tym etapie jeszcze bardzo malutki – czasami niewykrywalny w badaniu ultrasonograficznym. U mnie było tak samo. Dopiero po trzech tygodniach od pozytywnego testu ciążowego uwidocznił się zarodek. Po dwóch tygodniach od testu widać było tylko niewielki pęcherzyk i to na nowoczesnym sprzęcie (dzień wcześniej miałam USG na starym aparacie i nie było widać pęcherzyka). Także głowa do góry. Powtórz badanie za jakiś czas (2-3tygodnie) – wtedy wszystko powinno być jasne. Pozostaje tylko kwestia twojej pracy… musisz jak najwięcej odpoczywać i nie przemęczać się. Skoro długo starałaś się o dziecko tym bardziej powinnaś zwrócić uwagę na spokojny tryb życia. Może wybierz kilka dni zaległego urlopu? Nic nie jest ważniejsze od zdrowia twojego i dziecka, które być może rozwija się w brzuszku :) Powodzenia!

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Pamiętaj! Przedstawione odpowiedzi ekspertów nie są źródłem wiedzy medycznej. Każda sytuacja powinna być rozpatrywana indywidualnie po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę.

Dodaj komentarz