Pytanie:

Czy można palić papierosy w ciąży?

Jestem nałogowym palaczem tytoniu. Dwa tygodnie temu okazało się, że zostanę Mamą. Jestem przerażona, bo chyba nie będę w stanie zrezygnować palenia papierosów tak od zaraz :((( co mam robić? czy palenie tytoniu w ciąży jest niebezpieczne dla dziecka?


Palenie tytoniu w ciąży nie jest korzystne ani dla zdrowia matki ani dla płodu. Dlatego osoby uzależnione powinny zrezygnować lub przynajmniej ograniczyć ilość wypalanych dziennie papierosów. Substancje smoliste i związki toksyczne zawarte w dymie papierosowym przedostają się do krwi matki a z nią wędrują także do nienarodzonego dziecka. Po co więc zatruwać malca? Warto pomyśleć w tym momencie, że zdrowie dziecka jest najważniejsze! Próby rzucenia nałogu najlepiej zacząć od zakupu słonych orzeszków, paluszków i innych przekąsek (byle nie w nadmiarze!), które pozwolą zająć Ci puste ręce. Potem będzie już tylko lepiej! Powodzenia

Tagi: , , , , ,

Pamiętaj! Przedstawione odpowiedzi ekspertów nie są źródłem wiedzy medycznej. Każda sytuacja powinna być rozpatrywana indywidualnie po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę.

1 Trackback(s)

  1. Kwi 14, 2010: from Tweets that mention Czy można palić papierosy w ciąży? | Pytania w ciąży -- Topsy.com

Dodaj komentarz