Pytanie:

Czy w ciąży można farbować włosy?

Parę tygodni temu okazało się, że jestem w ciąży. Tak się składa, że zrobiły mi się już ogromne odrosty pasemek i zastanawiam się, czy mogę iść do fryzjera i zrobić z tym porządek bez szkody dla dziecka? Czy w ciąży można farbować włosy?


Różne są szkoły w tym temacie. Jedni lekarze twierdzą, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do farbowania włosów w ciąży, inni wręcz przeciwnie. Do końca pierwszego trymestru warto się wstrzymać w farbowaniem włosów – istnieje duże prawdopodobieństwo, że substancje chemiczne zawarte w farbie do włosów mogą przedostać się przez skórę do organizmu matki i zaszkodzić dziecku, które w pierwszym trymestrze znajduje się w fazie największych zmian. Nikt nie sa stuprocentowej pewności, że farbowanie włosów w ciąży nie jest szkodliwie, dlatego osobiście uważam, że można dać sobie na wstrzymanie z farbowaniem włosów na czas ciąży. A jeśli to niemożliwie, to najlepiej stosować delikatne szampony koloryzujące.

Tagi: , , , , ,

Pamiętaj! Przedstawione odpowiedzi ekspertów nie są źródłem wiedzy medycznej. Każda sytuacja powinna być rozpatrywana indywidualnie po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę.

Dodaj komentarz