Pytanie:

Czy w ciąży można pić zieloną herbatę?

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do picia zielonej herbaty w czasie ciąży? obecnie jestem w piętnastym tygodniu ciąży i czytałam o dobrym wpływie zielonej herbaty na organizm, pytanie tylko, czy w ciąży również?


Zielona herbata dostarcza i pomaga przyswajać wiele niezbędnych minerałów i witamin. Zielona herbata nie jest poddawana fermentacji, dzięki czemu zachowuje swoje wartościowe składniki. Wzmacnia odporność organizmu, chroni przed grypą, wolnymi rodnikami, próchnicą, cellulitem, wskazana cierpiącym na chorobę wrzodową, nadciśnienie tętnicze, obniża poziom cholesterolu we krwi, leczy cukrzycę gdyż zapobiega wzrostowi poziomu cukru we krwi, chroni przed wirusowym zapaleniem wątroby, poprawia pracę układu krążenia krwi, chroni przed chorobami serca – miażdżycą i zakrzepami, ma działanie moczopędne, dzięki czemu szybciej pozbywamy się toksyn z organizmu, poprawia pracę wątroby i nerek, garbniki zawarte w tej herbacie oddziałują pozytywnie na błony śluzowe przewodu pokarmowego. Renomowane ośrodki medyczne na świecie dowiodły, że regularne picie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe – raka płuc, jelita grubego, żołądka, odbytu, okrężnicy, trzustki, piersi oraz skóry.

Zieloną herbatę spokojnie można pić będąc w ciąży, zastępując nią oranżady faszerowane wieloma konserwantami.

Tagi: , , , ,

Pamiętaj! Przedstawione odpowiedzi ekspertów nie są źródłem wiedzy medycznej. Każda sytuacja powinna być rozpatrywana indywidualnie po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę.

2 Comment(s)

  1. najnowsze badania podają że zielona herbata bardzo ogranicza wchłanianie kwasu foliowego przez organizm, dlatego picie zielonej herbaty w nadmiarze jest w ciąży niewskazane. Mogą powstać powikłania płodu taki jak z brak ukwasu foliowego np. rozszczep kręgosłupa

    marta | Sty 26, 2012 | Reply

  2. Po pierwsze ‚moze’ ograniczyc przyswajanie a po drugie musialabys wypijac kilka litrow dziennie. Poza tym jedzenie czerwonego miesa codziennie ‚moze’ wywolywac to samo. Prosze nie siac paniki!

    Sweetie | Lut 16, 2013 | Reply

Dodaj komentarz