Pytanie:

Ile trzeba pić wody w ciąży?

Jestem w piątym miesiącu ciąży. Zbliża się lato i chciałabym się dowiedzieć ile powinnam pić litrów wody dziennie? Generalnie nie bardzo lubię wmuszać w siebie napoje, ale słyszałam, że w ciąży organizm potrzebuje ich znacznie więcej.


To prawda, że w ciąży zapotrzebowanie na wodę jest znacznie większe. Organizm kobiety w ciąży powinien być nawadniany regularnie, najlepiej wodą źródlaną. Kilka łyczków co parę minut sprawi, że dajemy naszemu organizmowi szansę na prawidłowe funkcjonowanie w tym odmiennym stanie. Informacja, która pochodzi od położnej w tej kwestii jest taka, że kobieta w ciąży powinna pić około 4-5l dziennie, tym bardziej latem. Nie jest to łatwa sprawa, wiąże się z częstymi odwiedzinami toalety, ale dobrze nawodniony organizm jest wyciszony i rzadziej występują tzw. „stawiania się macicy”, jej twardnienie i skurcze.

Tagi: , , , , ,

Pamiętaj! Przedstawione odpowiedzi ekspertów nie są źródłem wiedzy medycznej. Każda sytuacja powinna być rozpatrywana indywidualnie po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę.

Dodaj komentarz